θα είναι κοντά σας πιο ανανεωμένο και με νέα εμφάνιση…

13.12.11

Ηταν πραγματικοί διάβολοι…

Επιστροφή στις νίκες για τους New Jersey Devils με τον Parise να κάνει πράγματα και θαύματα (video)..Όλα τα αποτελέσματα

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχαν τα ξημερώματα οι New Jersey Devils οι οποίοι επικράτησαν κόντρα στους Tampa Bay με 5-4. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο αριστερός πλάγιος Zach Parise που εκτός από το γκολ που σημείωσε, μοίρασε και τρεις ασίστ.

Για τους γηπεδούχους που «ξύπνησαν» αργά ο μόνος που ξεχώρισε ήταν ο, ελληνικής καταγωγής, Steven Stamkos που σημείωσε δύο γκολ. Το μεγαλύτερο μέρος της πρώτης περιόδου άνηκε στους Devils που πέτυχαν δύο γρήγορα γκολ με τους Sykora και Zubrus

Η απάντηση των Tampa Bay ήταν άμεση καθώς πρόλαβαν να ισοφαρίσουν, πριν τη λήξη της περιόδου, με γκολ των Downie και Jones. Κάπου εκεί άρχισε το σόου του Parise και της παρέα του, αφού τη δεύτερη περίοδος η ομάδα του ήταν καταιγιστική. Parise, Kovalchuk και Henrique άνοιξαν την ψαλίδα του σκορ σε 5-2 βάζοντας τη βάση για τη νίκη.

Στην Τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι δεν είχαν άλλη επιλογή από το να πιέσουν, μια επιλογή που έφερε αποτέλεσμα με τα δύο γκολ του Stamkos να μειώνουν σε 5-4. Στα τελευταία, δευτερόλεπτα δεν άλλαξε τίποτα με τους New Jersey να πανηγυρίζουν την 15η νίκη τους στο πρωτάθλημα και την 9η μακριά από την έδρα του.

Σε πολύ κακή μέρα βρέθηκε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Dwayne Roloson ο οποίος έχει μεγάλη ευθύνη για τα δύο από τα τρία γκολ που δέχθηκε, με αποτέλεσμα να γίνει αλλαγή. Tη θέση του πήρε, μέχρι το τέλος του αγώνα, ο Mathieu Garon

TAMPA BAY – NEW JERSEY 4-5