θα είναι κοντά σας πιο ανανεωμένο και με νέα εμφάνιση…

18.12.11

Ακόμα μια παράσταση για τους πρωταθλητές!

Οι Boston Bruins διέλυσαν τους Philadelphia Flyers και συνεχίζουν ακάθεκτοι (video)..Όλα τα αποτελέσματα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα Tim Thomas που πραγματοποίησε 31 επεμβάσεις , αλλά και την αποτελεσματική επιθετική γραμμή, οι Boston Bruins έφτασαν σε μια μεγάλη  νίκη με 6-0 κόντρα στους Philadelphia Flyers

Αυτή ήταν η 21η νίκη για τους πρωταθλητές σε 31 ματς και παραμένουν στην πρώτη θέση-και με διαφορά-στην Northeast Division, ενώ προελαύνει στην Ανατολική περιφέρεια.

Αγωνιστικά οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους Flyers. Ειδικά η πρώτη περίοδος ήταν εφιαλτική για τους γηπεδούχους καθώς δέχθηκαν τέσσερα γκολ. Pouliot, Paille, Chara και Lucic ήταν οι σκόρερ για τους Boston, οι οποίοι συνέχισαν στους ίδιους ρυθμούς και στη δεύτερη περίοδο στην οποία κατάφεραν να διευρύνουν τον δείκτη του σκορ σε 5-0 με τον Horton

Στο διάστημα αυτό ο καλύτερος παίκτης των Philadelphia τη φετινή χρονιά, ο τερματοφύλακας Bryzgalov αντικαταστάθηκε από τον Bobrovsky με τον πρώτο να μην κάνει και το καλύτερο παιχνίδι του. Η τρίτη περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τους Boston να σκοράρουν και πάλι με τον Seguin διαμορφώνοντας το τελικό 6-0!

PHILADELPHIA – BOSTON 0-6